Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

If a box of 15 cookies cost $9 dollars what is the cost of 1 cookie

Sagot :

Answer:

$1.66 i think

Step-by-step explanation:

because you divide 15 and 9

$1.66
(The answer might be $1.67 since stores round up for prices)

Explanation:
That’s the same as 15/9 so 15 divided by 9 = 1.66(66)
Hope this helps!