Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions on our user-friendly Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

An 8 pack of light bulbs cost $22.40 what’s the unit price

Sagot :

Answer:

$179.20

Step-by-step explanation:

Hope this helps

140860

Answer: i'll answer that if you don't mind

22.40 divided by 8 = 2.8 or  8 x 2.8 = 22.4 = 22.40

one light bulb cost 2.8

Step-by-step explanation: i hope you like my answer :) thank you