Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Under her cell phone plan, Julieta pays a flat cost of $61.50 per month and $5 per gigabyte. She wants to keep her bill at $78 per month. Write and solve an equation that can be used to determine gg, the number of gigabytes of data Julieta can use while staying within her budget.