Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Benjamin bought two pounds of strawberries for $12.80. What is the price, in dollars per ounce of strawberries?

Sagot :

Answer:

0.50 cent per ounces

Step-by-step explanation:

0.50 cent per ounces