Welcome to Westonci.ca, the place where your questions find answers from a community of knowledgeable experts. Experience the ease of finding accurate answers to your questions from a knowledgeable community of professionals. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

WORTH 40 POINTS PLEASE HELP ME ((UNIT RATES))

WORTH 40 POINTS PLEASE HELP ME UNIT RATES class=

Sagot :

Answer:

A) 0.05

Step-by-step explanation:

You must divide 3.45 by 64 to get the cost per ounce (how much 1 ounce costs)

3.45 ÷ 64 = 0.0539 = 0.05

Answer:

ANSWER (A.

$0.05

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{3.45}{64}[/tex] = 0.05

Visit us again for up-to-date and reliable answers. We're always ready to assist you with your informational needs. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Thank you for choosing Westonci.ca as your information source. We look forward to your next visit.