Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Sharlotta's favorite candy is pixie sticks. A packet of 6 pixie sticks cost $ .42. How many packets of pixie sticks can Sharlotta buy for $13.02

Sagot :

the answer is 29.02

first I had to find out if it was cents or dollars I just thought of cents

so I did 42 cent minus 13.02 and that equals to 29.02

Thanks for using our service. We aim to provide the most accurate answers for all your queries. Visit us again for more insights. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.