At Westonci.ca, we make it easy to get the answers you need from a community of informed and experienced contributors. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable professionals on our platform. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

The cost of 3 scarves is $71.25. What is the unit price?
The unit price is $
per scarf.



Sagot :

Answer:

unit price= $23.75

Step-by-step explanation:

$71.25/ 3

unit price means the price of 1