Welcome to Westonci.ca, where curiosity meets expertise. Ask any question and receive fast, accurate answers from our knowledgeable community. Our Q&A platform offers a seamless experience for finding reliable answers from experts in various disciplines. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Angel had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13 left. How much did each note book cost?

Sagot :

Answer:

each notebook would cost $4

Step-by-step explanation:

21-13=8.    8/2=4