Discover answers to your questions with Westonci.ca, the leading Q&A platform that connects you with knowledgeable experts. Join our platform to connect with experts ready to provide detailed answers to your questions in various areas. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

If 12Kg of chicken feed cost 20 how much would 5kg cost?
and what is the unit rate? ( price per 1 kg)


Sagot :

Step-by-step explanation:

if you 12kg cost 20 what about 5kg that will be 5kg×20÷12kg= 8.33 when you round of to the nearest hundredth this is the price of 5kg

sorry but i dont think i know how to answer the other question i have done what i only know thankyou