At Westonci.ca, we connect you with the best answers from a community of experienced and knowledgeable individuals. Get the answers you need quickly and accurately from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

Find the unit price. 14 ounces of canned corn for $1.96​

Sagot :

The unit price of canned corn is $0.14

14 ounces = $1.96

1 ounce = 1.96 / 14

= 0.14