Explore Westonci.ca, the premier Q&A site that helps you find precise answers to your questions, no matter the topic. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

It cost $4.68 for 3 pounds of chicken. What is the unit price? Solve

Sagot :

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

4.68/3 = 1.56

Unit price is $1.56

Answer:1.56

Step-by-step explanation: 4.68/3=1.56