Find the best answers to your questions at Westonci.ca, where experts and enthusiasts provide accurate, reliable information. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

Mark bought two candy bars and a soda for $3.96. If each candy bar cost $1.10 how much did the soda cost?

Sagot :

Answer:

$1.76

Step-by-step explanation:

$1.10+$1.10 = $2.2

$3.96 - $2.2 = $1.76