Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is always ready to help with accurate information. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

See your levels
A string of lights 4 yards long costs $9.48. What is the price per foot?
Hint: There are 3 feet in 1 yard.
$
Submit


Sagot :

Answer:

$0.79

Step-by-step explanation:

4 x 3 = 12
9.48/12 = 0.79

Hope this helppsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Thanks for using our platform. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Thank you for visiting Westonci.ca, your go-to source for reliable answers. Come back soon for more expert insights.