Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of seasoned experts on our user-friendly platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

a grocery store sells snacks by weight. A six ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Predict the cost of a two ounce bag

Sagot :

Divide 3.60 by 2=1.80
We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. We appreciate your time. Please come back anytime for the latest information and answers to your questions. We're glad you chose Westonci.ca. Revisit us for updated answers from our knowledgeable team.