Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our Q&A platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?


Sagot :

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)