Westonci.ca is the ultimate Q&A platform, offering detailed and reliable answers from a knowledgeable community. Connect with a community of experts ready to help you find solutions to your questions quickly and accurately. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Nora buys milk and onions at the store. She pays a total of $35.67. She pays a total of $5.91 for the milk. She buys 6 bags of onions that each cost the same amount. How much does each bag of onions cost?

Sagot :

44.61 will be the cost of each bag of onions