Discover answers to your questions with Westonci.ca, the leading Q&A platform that connects you with knowledgeable experts. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of seasoned experts on our user-friendly platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

Peppers are sold in packs of 3 for $111,or in individual for $29 which is the best value

Sagot :

Buying them individually is the better value because 3*29=87 but 111/3=37
We appreciate your visit. Hopefully, the answers you found were beneficial. Don't hesitate to come back for more information. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.