Answered

At Westonci.ca, we make it easy to get the answers you need from a community of informed and experienced contributors. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

If cereal costs $2.79 for 16.4 ounces. How much does 25 ounces of cereal cost?

Sagot :

4.2530487 but you round it to $4.25 You get the answer by dividing 2.79 by 16.4 times 25