Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Discover reliable solutions to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Which unit rate is the lowest price per ounce
Choice a: 10 ounces of chocolate chips for $1.66
Choice b: 20 ounces of chocolate chips for $3.22
1: choice a
2: choice b
3:unit rates are equal
4:Cannot be determined