Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Find reliable answers to your questions from a wide community of knowledgeable experts on our user-friendly Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Bags of chips cost $4 each. Write a direct
proportion equation using (b) for bags of
chips and (t) for total cost.