Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Discover detailed solutions to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Jackie buys a basket for $6, 2 pounds of apples for $3.50 per pound, and 2 pounds of oranges for $3.50 each per pound. The tax for the whole purchase is $1.