Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

Yield: 90%
Purchase Unit: 10 boxes = 1 case
Case Weight: 20 lbs
Case Cost: $48.00
Portion Size:5oz

Step 1: Determine number of edible portions (EP)
Step 2: Determine food cost per portion


Yield 90 Purchase Unit 10 Boxes 1 Case Case Weight 20 Lbs Case Cost 4800 Portion Size5oz Step 1 Determine Number Of Edible Portions EP Step 2 Determine Food Cos class=