Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Find reliable answers to your questions from a wide community of knowledgeable experts on our user-friendly Q&A platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

A case of 8 items costs $9.44 at Costco. What is the price of each item?


Sagot :

Answer: $1.18 per item

Step-by-step explanation:

9.44/8=$1.18 per item