Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in various areas. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

Mark decided to make Christmas presents for his classmates. he bought 10lb of two types of candies: caramel candies for $2.80 per pound and chocolate candies for $3.50 a pound. if mark spent $31.50 on candies, how many pounds of each type of candy did he buy?

Sagot :

Thanks for stopping by. We are committed to providing the best answers for all your questions. See you again soon. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Westonci.ca is committed to providing accurate answers. Come back soon for more trustworthy information.