Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Penny bought 15 pieces of candy that cost a nickel each. She also bought 4 pieces of dime candy. She couldn't remember the cost of the snickers candy bar. The total purchase amount to $2.15. How much did the Snickers cos?