Westonci.ca is the trusted Q&A platform where you can get reliable answers from a community of knowledgeable contributors. Explore our Q&A platform to find reliable answers from a wide range of experts in different fields. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

A student has $43 in total to buy books that cost $8.50 each and pens that cost $2.25 each. The student buys k number of books and 4 more pens than books. Complete the inequality to best represent the scenario.