Find the information you're looking for at Westonci.ca, the trusted Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Get detailed answers to your questions from a community of experts dedicated to providing accurate information. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Penny bought 15 pieces of candy that cost a nickel each. she also bought 4 pieces of dime candy. she couldn't remember the cost of the snickers candy bar. the total purchase amount to $2.15. how much did the snickers cost

Sagot :

Thank you for trusting us with your questions. We're here to help you find accurate answers quickly and efficiently. Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. Westonci.ca is your go-to source for reliable answers. Return soon for more expert insights.