Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Jake had $11.50. He wanted to buy 4 bottles of orange juice at a market. Each bottle cost $2.89. Does Jake have enough money to buy the 4 bottles of orange juice? If not, how much money does he need to buy the four bottles?