Welcome to Westonci.ca, where curiosity meets expertise. Ask any question and receive fast, accurate answers from our knowledgeable community. Discover comprehensive solutions to your questions from a wide network of experts on our user-friendly platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Three friends go shopping together and buy the same kind of rice. Placido buys 2 pounds and pays $7.00. Sophia buys 3 pounds and pays $10.50. Roger buys 4 IB and pays $14.00