Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

A box of candy weighs 340.23 grams and costs $18.99. if 1 gram is approximately 0.03527 ounces, what is the unit price per ounce of the candy? a. $0.53 b. $0.67 c. $1.58 d. $1.97 please select the best answer from the choices provided a b c d