Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, provided by a community of experts. Experience the convenience of getting reliable answers to your questions from a vast network of knowledgeable experts. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Sagot :

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.