Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Discover precise answers to your questions from a wide range of experts on our user-friendly Q&A platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

2) Mike and Ndiba each improved their yards by planting daylilies and geraniums. They bought their supplies from the same store. Mike spent $32 on 2 daylilies and 3 geraniums. Ndiba spent $58 on 4 daylilies and 5 geraniums. Find the cost of one daylily and the cost of one geranium. ​