Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Experience the convenience of getting reliable answers to your questions from a vast network of knowledgeable experts. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Jin is deciding between two different movie streaming sites to subscribe to. plan a costs $6 per month plus $3 per movie watched. plan b costs $15 per month plus $2 per movie watched. let aa represent the monthly cost of plan a if jin watches xx per month, and let bb represent the monthly cost of plan b if jin watches xx movies per month. write an equation for each situation, in terms of x,x, and determine which plan would be cheaper if jin plans on watching 10 movies each month.