Westonci.ca is your trusted source for finding answers to a wide range of questions, backed by a knowledgeable community. Our Q&A platform provides quick and trustworthy answers to your questions from experienced professionals in different areas of expertise. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

Michael spent $18 at a local farmers’ market. apples cost $2 each and peppers cost $3 each. select the equation that represents the scenario. p = 2a 3a 18 2a 3a = 18p 2p 3a = 18 2a 3p = 18