Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.
100% D IN Use the information to answer the question. A store sells jump ropes. Each jump rope costs the same amount. During a sale, the store reduces the price of each jump rope by $1.90. Ma spends $12.78 on 2 jump ropes at the sale price. What was the price of 1 jump rope before the sale? Enter the answer in the box. $
![100 D IN Use The Information To Answer The Question A Store Sells Jump Ropes Each Jump Rope Costs The Same Amount During A Sale The Store Reduces The Price Of E class=](https://us-static.z-dn.net/files/d56/1b658c9c982b6631df02824f9de2b7eb.png)