Westonci.ca is the ultimate Q&A platform, offering detailed and reliable answers from a knowledgeable community. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

Jermaine bought a pickleball paddle that cost $65.90. he also bought four pickle balls. he spent $79.90. part a: which equation can you use to find p, the cost of each pickle ball? part b: what was the cost of each pickle ball?