Discover answers to your questions with Westonci.ca, the leading Q&A platform that connects you with knowledgeable experts. Discover comprehensive solutions to your questions from a wide network of experts on our user-friendly platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.
Find the unit price in cents per diaper for each of the brands shown below. Round to the nearest tenth of a cent.Brand A: 36 Diapers, $ 11.99 ? : ¢ per diaper Brand B: 50 Diapers, $11.49? : ¢ per diaper Note: Rounding to the nearest tenth of a cent is the same as rounding to the nearest thousandth of a dollar.Which is the better buy?
![Find The Unit Price In Cents Per Diaper For Each Of The Brands Shown Below Round To The Nearest Tenth Of A CentBrand A 36 Diapers 1199 Per Diaper Brand B 50 Dia class=](https://us-static.z-dn.net/files/deb/58be6585d541fbd4a9b06ed495a9f4f3.png)