Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Discover precise answers to your questions from a wide range of experts on our user-friendly Q&A platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

The lines on the graph below represent the cost of apples at four different stores. A graph titled Cost of Apples has pounds of apples on the x-axis and total cost in dollars on the y-axis. Line A goes through points (0, 0) and (4, 3). Line B goes through points (0, 0) and (4, 4). Line C goes through points (0, 0) and (4, 5). Line D goes through points (0, 0) and (4, 8). At which store is the cost of apples the least? A B C D Mark this and return