Westonci.ca offers fast, accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need now. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in various areas. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Adrianna is getting a new pair of crocs and wants to buy some jibbitz to go
with them. The crocs by themselves cost $38 and then each jibbitz costs $2
a piece.
Write the equation representing the relationship between the number of
jibbitz bought and the total price.