Looking for reliable answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Experience the ease of finding accurate answers to your questions from a knowledgeable community of professionals. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

Two people have the same amount of money to spend.  If person A buys 7 spaghetti meals, he has $2 left.  If person B buys 5 spaghetti meals, she has $20 left.  What is the cost of 1 spaghetti meal? (Type the number, no $ symbol)​