Westonci.ca is your go-to source for answers, with a community ready to provide accurate and timely information. Our Q&A platform provides quick and trustworthy answers to your questions from experienced professionals in different areas of expertise. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Three friends go grocery shopping together and buy apples. Logan buys 4
pays $7.00. Lin buys 6 lb and pays $10.50. Chita buys 2 lb
pounds (lb) and
and pays
$3.50.
Identify the graph and unit price that represent the cost of the apples.