Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Fahima buys
2 packets of bread rolls costing £1.50 for each packet
1 bottle of ketchup costing £1.60
3 packets of sausages
Fahima pays with a £10 note
she gets 30p change
fahmia works out that one packet of sausages costs £2.30

is fahima right?
you must show how you get you answer