Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Experience the ease of finding reliable answers to your questions from a vast community of knowledgeable experts. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

An ice cream parlor sells sundaes for $7.50 each extra toppings cost 50 cents each extra scoops of ice cream costs $1.25 each write an equation to represent to cost of a sundae explain what your variables represent