Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Our Q&A platform offers a seamless experience for finding reliable answers from experts in various disciplines. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

(a) if the product sells for $1.00 a bushel, how many dollars per acre should be spent on grade a land? grade b land? grade c land? (b) in a competitive market, what do you think the rental price would be for an acre of: grade a land? grade b land? grade c land?