Westonci.ca is your go-to source for answers, with a community ready to provide accurate and timely information. Explore thousands of questions and answers from knowledgeable experts in various fields on our Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Tony is buying candy at the store. He buys 6 Reese's and 3 Skittles. He spends $45. If the candy is all the same price, how much does each thing of candy cost?

Sagot :

We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Thank you for using Westonci.ca. Come back for more in-depth answers to all your queries.