Find the information you're looking for at Westonci.ca, the trusted Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts on our user-friendly platform. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

lupita bought 5 pounds of pretzels at a wholesale store for $12.75 how much would it cost lupita to buy 7 pounds of pretzels.​