Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, provided by a community of experts. Discover the answers you need from a community of experts ready to help you with their knowledge and experience in various fields. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Mimi wants to buy 6 apples, 1 apple costs 1.99 due to the dabloon inflation she has 8,99, dabloons, can she afford the apples? why and why not.

Sagot :