Looking for reliable answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

Three friends are buying food for and end-of-school party. Adrian spends $16 for 2 pounds is sliced turkey. The turkey costs $_____ per pound.