Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing precise answers to your questions in different areas. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

HELP ME PLEASE!!

You go to a bakery and buy 30 items to share with your A1, all muffins and
croissants. Each muffin cost $3.50, and each croissant cost $2.75. If you
spent a total of $96.00, how many croissants did you buy?
Your answer
7F
7F
The costs for renting a kayak from the Mountain Springs Company and the Swift River Company are show