At Westonci.ca, we connect you with the best answers from a community of experienced and knowledgeable individuals. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

The Sugar Sweet Company is going to transport its sugar to market. It will cost $5000 to rent trucks, and it will cost an additional $200 for each ton of sugar transported. Let C represent the total cost (in dollars), and let S represent the amount of sugar (in tons) transported. Write an equation relating C to S, and then graph your equation using the axes below.

The Sugar Sweet Company Is Going To Transport Its Sugar To Market It Will Cost 5000 To Rent Trucks And It Will Cost An Additional 200 For Each Ton Of Sugar Tran class=